Odśnieżanie dachów obowiązkiem właścicieli

Odśnieżanie dachów – Prawo budowlane jest w tej kwestii stanowcze – jest obowiązkiem właściciela lub zarządcy danego obiektu. Bez względu na to, czy mowa o domu jednorodzinnym, czy obiekcie wielkopowierzchniowym – śnieg nie może zalegać na dachu. Jednak czy jest to równoznaczne z tym że właściciel sam musi to robić?

Problemy przy usuwaniu śniegu

Z pewnością na pierwszym miejscu warto wskazać czas, który należy temu zadaniu poświęcić. Jeśli przy domku jednorodzinnym powieżchnia dachu nie jest zbyt duża, to już przy sklepach czy urzędach sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jest to zadanie bardzo pracochłonne, dlatego lepszym wyjściem będzie zatrudnienie firmy, która świadczy takie usługi jak odśnieżanie dachów. Kolejnym wyzwaniem jest praca na wysokości – powyżej 1 metra należy mieć specjalne zabezpieczenia, których przeważnie się nie posiada – szelki, linki asekuracyjne. Nie bez znaczenia jest też sprzęt, którego powinno się używać – stosując nieodpowiednie środki czy narzędzia, można łatwo uszkodzić powierzchnię dachu.

Profesjonalne odśnieżanie dachów

Firmy, które zajmują się takimi działaniami, oferują w pełni profesjonalne usługi. Pracownicy są przeszkoleni do prac na wysokościach, posiadają nie tylko odpowiednie zabezpieczenia w postaci sprzętu, ale również stosowne polisy, w razie, gdyby doszło do wypadku. W ofercie mają odśnieżanie  metodą mechaniczną, czyli wykorzystując odśnieżarki i inne specjalistyczne urządzenia. Możliwe jest także usuwanie śniegu metodą ręczną, a nawet chemiczną, używając odpowiednich środków, które nie zniszczą pokrycia dachowego.

odśnieżanie dachów
odśnieżanie dachów

Co z usuniętym śniegiem?

Wielu właścicieli obawia się, że śnieg, który zostanie usunięty z dahu, będzie zalegał przed budynkiem, tworząc utrudnienia. Decydując się na usługi specjalistów, ten problem także ich nie dotyczy – firma zajmująca się takim tematem, po zakończeniu pracy wywiezie usunięty śnieg.

Odśnieżanie dachów obowiązkiem właścicieli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry