Strefa dla Firm

  » usługi
 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /strony/znajdzprodukt/class/usluga.php on line 29
Opis:

FAR Data  jest partnerem Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych - SIGILLUM - Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej.

Podpis elektroniczny jest nową dynamicznie rozwijającą się usługą dla firm i osób prywatnych. Zagadnieniami powiązanymi z podpisem elektronicznym są :

- Certyfikat kwalifikowany
- Certyfikat komercyjny
- Znacznik czasu
- Podpis elektroniczny
- Certyfikaty ZUS
- Podpis elektroniczny ZUSOferujemy usługi związane z :
- wdrożeniem podpisu elektronicznego w firmie
- konfiguracją programu Płatnik podpis elektroniczny
- wdrożeniem systemu e-deklaracji podatkowych VAT
- pobierania elektronicznych dokumentów , zaświadczeń ZUS , US, REGO

Upowszechnianie się elektronicznych form przekazu informacji wiąże się z przesyłaniem ich w sieciach publicznych. Dokumenty przesyłane w ten sposób wymagają zapewnienia im wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Zastosowanie metod kryptograficznych pozwala na zagwarantowanie ochrony na o wiele wyższym poziomie niż w przypadku dokumentów tradycyjnych. Metody te umożliwiają:

zapewnienie poufności poprzez szyfrowanie danych, dzięki czemu dokument taki staje się nieprzydatny dla osób niepowołanych, utrzymanie i weryfikację integralności dokumentu - można mieć pewność, że nikt nic nie zmienił podczas transmisji, uwierzytelnienie podmiotu uczestniczącego w wymianie informacji, niezaprzeczalność - zapobieganie próbom wyparcia się uczestnictwa w procesie wymiany informacji.

Powyższe cechy możemy zagwarantować stosując podpis elektroniczny. Podpis taki jest przyporządkowany jednej konkretnej osobie i zadaniem jego jest zastąpienie, w komunikacji elektronicznej, podpisu odręcznego. Zgodnie z ustawą o podpisie elektronicznym, podpis odręczny i bezpieczny podpis elektroniczny są sobie równoważne pod względem mocy prawnej.

Zgodnie z aktualnym stanem prawnym, wykorzystując podpisy elektroniczne możliwe jest podpisywanie faktur, transakcji elektronicznych, umów cywilno-prawnych, deklaracji ZUS, oraz wielu innych dokumentów.

Koncepcja podpisu elektronicznego jest ściśle związana z kryptografią asymetryczną oraz infrastrukturą klucza publicznego. Wymiana informacji pomiędzy dwoma podmiotami powinna opierać się na zaufaniu tzn. odbiorca powinien mieć pewność, że nadawca jest tym, za kogo się podaje. Natomiast nadawca może zakładać, że odbiorca jest tym, dla kogo informacja była przeznaczona

Kontakt :

Punkt Rejestracji Kraków
ul. Lipowa 3
30-702 Kraków
e-mail: biuro@fardata.pl
tel.  (012) 255-55-55
Fax. (012) 255-55-56

Punkt Rejestracji Katowice
Budynek Hotel Katowice
I piętro pok 111
Al.Korfantego 9
40-950 Katowice
tel.: (032) 359-50-50    
fax: (032)  359-50-55

Punkt Rejestracji Wrocław
Budynek Instytutu Niskich Temperatur
Parter
ul.Okólna 2
50-422 Wrocław
tel.: (071) 330-66-77    
fax: (071)  330-66-79

Dodane przez firmę
Firma: Far Data
Województwo: Małopolskie
Miasto: 30702, Kraków
Ulica: Lipowa 3
Telefon: 122942835
www: Kliknij tutaj