Strefa dla Firm

  » usługi » Edukacja i szkolnictwo » Kursy i szkolenia
 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /strony/znajdzprodukt/class/usluga.php on line 29
Maszyny zgodne z wymaganiami dyrektywy maszynowej

Maszyny zgodne z wymaganiami dyrektywy maszynowej
Cena:
2800 zł netto (+ 23% VAT)

Adres www:
Kategoria:
Kursy i szkolenia
Przejdź do opisu
Przejdź do kontaktu
Opis:
Szkolenie i ćwiczenia czterodniowe pt.:
"Efektywna ocena zgodności maszyn i urządzeń z wymaganiami dyrektywy maszynowej 2006/42/WE - oznakowanie CE"

Producenci maszyn uważają często, że obowiązki wynikające z dyrektywy maszynowej (i oznakowania CE) są trudne do spełnienia i mało przejrzyste. Ta potoczna opinia oraz presja rynku i czasu powoduje, że maszyny powstają często jedynie wg najlepszej wiedzy i umiejętności konstruktorów.

Projektanci (często zobowiązani do pośpiechu) nie zawsze mają czas na dokładne przeanalizowanie wymagań. W efekcie kierownictwo producenta maszyn (np. właściciel, prezes, dyrektor techniczny itp.), podpisując deklarację zgodności WE, bierze na siebie odpowiedzialność za maszynę, której faktyczna zgodność z wymaganiami jest tylko dziełem przypadku.

Z kolei użytkownicy maszyn (głównie podmioty gospodarcze) chcą wiedzieć:
- jakie wymagania maszyna powinna spełniać?
- czy producent spełnił wszystkie wymagania?
- jak wykonać rzetelny odbiór maszyny?
- czy maszynę można dowolnie zmienić bez „utraty” oznaczenia CE
- ...

Nasze szkolenie obejmuje m.in. wszystkie powyżej wymienione zagadnienia i pokazuje jak zorganizować działania firmy, aby bez zbędnego wysiłku, możliwie najbardziej efektywnie i rzetelnie spełnić wymagania dyrektywy maszynowej.
Wszystkie te informacje są poparte praktycznymi (ok. 14-to godzinnymi) ćwiczeniami opracowanymi na przykładzie rzeczywistej maszyny. W trakcie ćwiczeń uczestnicy wykonają kolejno wszystkie niezbędne kroki oceny zgodności dla omawianej maszyny.

Jednym z kroków omawianych podczas szkolenia jest analiza zagrożeń i ocena ryzyka. Jest ona w dużym stopniu procesem subiektywnym. Niezmiernie ważnym czynnikiem mającym wpływ na poziom bezpieczeństwa maszyny jest więc świadomość ryzyka, jakie może wiązać się z zastosowaniem niektórych rozwiązań konstrukcyjnych. Z tego powodu zalecane jest wykorzystanie tzw. mądrości zbiorowej, możliwej dzięki zaangażowaniu większej ilości osób do procesu analizy zagrożeń i oceny ryzyka.

Wynikiem powyższego jest częsta konieczność zmiany zasad organizacji pracy, przyjętych w firmach. Dlatego udział w szkoleniu jest ważny nie tylko dla osób bezpośrednio zaangażowanych w ocenę zgodności (konstruktorów mechaników, automatyków itp.) - szczególnie ważny w tym zakresie jest udział w szkoleniu osób zajmujących stanowiska kierownicze. Tylko oni mogą realnie wpłynąć na zmianę odpowiednich procedur.


Terminy:

11-14.07.2017 Katowice
12-15.09 2017 Rzeszów
24-27.10 2017 Warszawa
28.11-1.12 Wrocław
Czas trwania: 4 dni, od 9:00 do 17:00

Wykładowca: mgr inż. Mariusz Łukaszyński (Cert Partner)

Cena 4-dniowego szkolenia: 2800 zł netto (+23% VAT)

Cena obejmuje: uczestnictwo, indywidualne konsultacje, materiały szkoleniowe, zaświadczenie uczestnictwa, serwis kawowy, 4 x obiad.

Zgłoszenia należy dokonać najpóźniej na 14 dni przed datą każdego z seminariów.

Uwaga! Dla osób, które wyślą zgłoszenie najpóźniej na 14 dni przed seminarium przygotowaliśmy rabaty.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Cert Partner
tel 77 442 68 90
fax. 77 442 68 90
kom. (Orange) 604 380 091
e-mail: szkolenia@certpartner.pl
www: www.certpartner.pl