Strefa dla Firm

  » usługi » Dom i ogród
 
Magiczna moc bieli
Opis:
Biel we wnętrzu ma magiczną moc. Optycznie modyfikuje proporcje, ukrywa mankamenty, przydaje pomieszczeniom świeżości i nowoczesności. Aby nie stworzyć wrażenia mrożącego, nieprzyjaznego aranżacyjnego chłodu, warto stosować jej różne odcienie.

Pomieszczenia pomalowane na biało i z dużą ilością jasnych mebli dzięki odbijaniu światła wydają się większe i jakby rozświetlone od wewnątrz. Białe powierzchnie stanowią doskonałe tło dla urozmaicających wnętrze elementów. Biel kojarzy się z porządkiem, wyciszeniem i spokojem. Poza optycznym powiększeniem przestrzeni kolor ten tuszuje niedoskonałości pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, że zastosowanie jednego, chłodnego odcienia na dużych płaszczyznach, np. na ścianach czy frontach szaf lub garderób może stworzyć wrażenie chłodu, braku przytulności.

Zamiast więc stosować wszędzie czystą biel, wybierzmy odcień słomkowy, écru czy beż. Jeśli zależy nam na monochromatycznym charakterze wnętrza, zastosujmy różne odcienie bieli, a jeśli nie - wykorzystajmy możliwości, jakie daje kontrastowe połączenie elementów aranżacji.
Zestawienia monochromatyczne, czyli użycie różnych odcieni tego samego koloru są najbezpieczniejsze, ponieważ dają wrażenie spokoju i trudno w nich o zgrzyt aranżacyjny. Jeśli taka jednolitość zbytnio usypia, dodajmy odrobinę kontrastu. Biały, jako kolor uniwersalny, doskonale współgra z wieloma innymi barwami, na przykład z różnymi odcieniami brązów, szarości, fioletów czy czerwieni. Biel jest idealnym tłem dla prawie wszystkich barw, które chcielibyśmy mieć w swoim mieszkaniu.

Ciemne, intensywne kolory w połączeniu z kontrastową bielą podkreślają charakter wnętrza, burzą monotonię i ożywiają pomieszczenie. Nowoczesny styl zapewnia zastosowanie kolorowych wzorów i dekorów, zarówno na ścianach, jak i na meblach, np. podwieszanych drzwiach przesuwnych, oddzielających dwa pomieszczenia.

Jak mówią eksperci firmy Komandor Pomorze, podwieszane drzwi Komandor w systemie podwójnym pozwalają na zastosowanie różnych kolorów wypełnień po obu stronach. W ten sposób można oddzielić pomieszczenia o zupełnie innym wystroju. Ciekawe, modernistyczne efekty dają np. białe i czarne pasy, zaś biała, jednolita powierzchnia może stanowić świetne tło dla jakiegoś elementu wyposażenia, który chcemy szczególnie wyeksponować - obrazu, rzeźby czy niezwykłego, interesującego mebla.

Przy szerokim stosowaniu bieli w aranżacji mieszkania trzeba pamiętać o jednym - zastosowanie wyłącznie chłodnych odcieni bieli lub szarości, z pominięciem elementów „ciepłych”, uzupełniających się lub kontrastujących ze sobą barw może wpływać niekorzystnie na samopoczucie mieszkańców. Weźmy to pod uwagę, zanim chwycimy za pędzel czy złożymy zamówienie na meble. Gdy jednak przeoczyliśmy ten „drobiazg”, możemy to jeszcze naprawić. Wystarczy dodać kilka elementów – kolorowych poduszek, zasłon czy obrazów, by ożywić wnętrze i abyśmy lepiej się w nim czuli. A teraz wyobraźmy to sobie - białe ściany, jasna drewniana podłoga, kremowa kanapa z kolorowymi poduszkami i wełniany, miękki dywan. Dla kontrastu zamówmy komody w wyrazistych lub uzupełniających całość kolorach.

Biel, zastosowana na dużych płaszczyznach ścian i mebli uszlachetnia wnętrze, wprowadzając wrażenie elegancji i przestronności. Kojarzy się z czystością, niewinnością i świeżością. Są to pozytywne konotacje, które warto wykorzystać w aranżacji wnętrz.
Galeria:
Magiczna moc bieli Magiczna moc bieli Magiczna moc bieli