Strefa dla Firm

  » usługi » Edukacja i szkolnictwo » Kursy i szkolenia
 
CE dla sprzętu elektrycznego (nowa dyrektywa LVD)

CE dla sprzętu elektrycznego (nowa dyrektywa LVD)
Cena:
1600 zł netto (+ 23% VAT)

Adres www:
Kategoria:
Kursy i szkolenia
Przejdź do opisu
Przejdź do kontaktu
Opis:
Szkolenie dwudniowe z ćwiczeniami pt.:
"Oznaczenie CE sprzętu elektrycznego podlegającego nowej dyrektywie niskonapięciowej 2015/35/UE (LVD)"

Dyrektywa niskonapięciowa (LVD) jest jedną z najczęściej stosowanych dyrektyw. Obowiązuje ona ogromną grupę produktów wykorzystujących energię elektryczną. Osoby czytające treść tej dyrektywy często mają wrażenie, że „nic zaskakującego w niej nie ma” i w związku z tym „nie bardzo jest się czym zajmować”. Inni mówią, że skoro w tej dyrektywie „nic nie ma”, to „nasze produkty z pewnością są z nią zgodne”. Jak jednak wiadomo, pozory mylą. Sprzęt elektryczny niskiego napięcia jest w czołówce wyrobów uznawanych za niebezpieczne i niezgodne z wymaganiami. Wnikliwi czytelnicy dyrektywy zauważą, że wbrew pozorom, jest ona pełna treści, której odkrycie wymaga dogłębnego zrozumienia materii, którą się ona zajmuje.

Spełnienie przez wyrób wymagań dyrektywy LVD jest bardzo istotne nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa elektrycznego. Sprzęt elektryczny niskiego napięcia jest bardzo często komponentem innych wyrobów (maszyn, wyrobów budowlanych, itp.), które podlegają pod inne przepisy i normy związane m.in. z oznaczeniem CE. Bezpieczeństwo tych wiele bardziej złożonych wyrobów zależy również od poprawnego zastosowania dyrektywy niskonapięciowej. W tym zakresie bardzo istotną sprawą staje się wybór najbardziej odpowiednich norm zharmonizowanych, które sprzęt niskonapięciowy powinien spełniać. Często normy te różnią się od siebie tylko niuansami, od których jednak zależy życie i zdrowie użytkowników. Uczestnicy naszego szkolenia uzyskają znaczącą pomoc w określaniu, które produkty podlegają pod jakie przepisy i w jaki sposób dobrać najbardziej właściwe normy. Szkolenie zawiera również część ćwiczeniową. Ma ona za zadanie przećwiczenie ścieżki dojścia do oznakowania CE w rozumieniu dyrektywy LVD. Na podstawie wybranych urządzeń uczestnicy, pod nadzorem trenerów, przygotują krok po kroku niezbędną dokumentację techniczną wymaganą przez dyrektywę.

Dla kogo jest przeznaczone szkolenie?
Szkolenie przeznaczone jest w głównej mierze dla osób z wykształceniem elektrycznym. Nie będziemy na nim jednak uczyć o prądzie ani technice laboratoryjnej w zakresie badań elektrycznych. „Z dyrektywy jeszcze nikt nie nauczył się zawodu” jak mawia jeden z trenerów. Będzie jednak mowa o tematach, jakich najczęściej nie porusza się na uczelniach, które jednak mają bezpośredni związek z zawodem elektryka, elektronika, czy automatyka.

Co o dyrektywie LVD powinny wiedzieć osoby, które nie są elektrykami?
Szkolenie ma również bardzo dużą wartość poznawczą dla mechaników i innych osób bez przygotowania elektrycznego. Osoby takie często zamawiają lub odbierają wyroby podlegające pod dyrektywę LVD i dlatego powinny mieć o niej podstawowe pojęcie. Na naszym szkoleniu opowiemy o tych tematach prostymi słowami, jasno i zrozumiale.

Termin i miejsce szkolenia:
28-29.03.2017 Poznań
04-05.07.2017 Gdańsk

Czas trwania: 2 dni, w godz. 9:00 - 17:00

Cena 2-dniowego szkolenia: 1600 zł netto (+23% VAT)

Cena obejmuje: uczestnictwo, indywidualne konsultacje, materiały szkoleniowe, zaświadczenie uczestnictwa, serwis kawowy, 4 x obiad..

Zgłoszenia należy dokonać najpóźniej na 14 dni przed datą każdego z seminariów.
Uwaga! Dla osób, które wyślą zgłoszenie najpóźniej na 14 dni przed seminarium przygotowaliśmy rabaty.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Cert Partner
tel 77 442 68 90
fax. 77 442 68 90
kom. (Orange) 604 380 091
e-mail: szkolenia@certpartner.pl
www: www.certpartner.pl