Strefa dla Firm

  » produkty » Budownictwo » Instalacje sanitarne
 

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /strony/znajdzprodukt/class/produkt.php on line 29
Zmiękczacz wody Econet FZm

Zmiękczacz wody Econet FZm
Adres www:
Kategoria:
Instalacje sanitarne
Przejdź do opisu
Przejdź do kontaktu
Opis:
Na czym polega proces zmiękczania?
Twarda woda jest przyczyną wytrącania się kamienia kotłowego, powstawania trudnych do usunięcia osadów, zwiększonego zużycia środków myjących. W celu obniżenia niekorzystnych właściwości twardej wody stosuje się zmiękczacze, które są filtrami wypełnionymi żywicami
jonowymiennymi. Obniżenie twardości następuje do poziomu zgodnego z życzeniami i potrzebami Klienta. Sterowanie w tym zakresie odbywa się na zasadzie mieszania wody twardej z wodą całkowicie zmiękczoną.

Jaka jest zasada działania zmiękczaczy?
Podczas zmiękczania następuje wymiana jonów wapnia i magnezu – głównych kationów odpowiedzialnych za twardość wody – na kationy sodu. Po wyczerpaniu się zdolności jonowymiennej, żywica musi być zregenerowana roztworem solanki.
Cały układ znajduje się w obudowie kompaktowej,która jest równocześnie zbiornikiem solanki, w której zamontowany jest zbiornik ciśnieniowy. Drugim wariantem jest osobny zbiornik na kationit i na solankę.
Zawór sterujący CLACK wyposażony jest w miksing - element pozwalający na regulację twardości wody.

Jak obsługiwać zmiękczacz?
Praca zmiękczacza – filtracja, płukanie, regeneracja sterowana jest automatycznie. Podczas eksploatacji zmiękczacza należy uzupełniać sól w zbiorniku.

Szukasz efektywnego zmiękczacza - skontaktuj się z ECONET.